Време: Сончево со температура до 28 степени

18 копии

Времето во земјава ќе биде сончево и топло со умерена облачност и слаб до умерен ветер од западен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд ...
| | веќе видена | слични

 Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Минималната температура ќе биде помеѓу 7 и 14, а максималната ќе се движи од 22 до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За денешниот 28 мај според синоптичарите не очекува променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне ќе има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Охрид, 28. мај 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од јужен правец. Попладне ќе има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На еден ден пред распуштање, Собранието работеше цела ноќ. На 135. седница заврши расправата за Предлог-законот за јавно обвинителство, а гласањето, како што ...
сите 663 | | | веќе видена

Собранието денеска во 13 часот треба да ја продолжи работата по 135. седница, на чиј дневен ред се Предлог-законот за јавно обвинителство и Предлог-законот за ...
сите 476 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ноќеска објави селфи со сега веќе разрешената министерка за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи на својата ...
сите 354 | | | веќе видена

Во првата половина на март се очекува ратификација на Протоколот за членство во НАТО од страна на шпанскиот Парламент, по што во текот на тој месец се очекува ...
сите 98 | | | веќе видена

Република Македонија повторно е заглавена во криза од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, овојпат во врска со Законот за јавното обвинителство. Несогласувањето меѓу СДСМ и ...
сите 105 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ рече дека по доаѓањето на власт, ВМРО-ДПМНЕ ќе обезбеди 4 ...
сите 94 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Парите многу добро ќе се вклопат во вашите планови околу домот. Имате многу добри идеи и време е да почнете да ги спроведувате. Размислете ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Сончево со температура до 28 степени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: