Време: Сончево до 36 степени и УВ индекс 9


16 копии

Тропското време во земјава ќе потрае до средината на следната недела кога ќе има намалување на максималните температури за неколку степени.Денеска, пак, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска, пак, во попладневните часови ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд и грмежи. Поради големата енергија во атмосферата ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Високите температури продолжуваат и денеска. Според метеоролозите не очекува претпладне сончево и топло, попладне со локален развој на нестабилна облачност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче во вчерашното интервју за телевизијата 24 Вести објасни дека од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, ...
сите 221 | | | веќе видена

Министерoт за здравство Венко Филипче, објави дека Иван на кого му беше пресадено срце од починат донор е буден и се чувствува добро. „По успешната операција ...
сите 204 | | | веќе видена

Преку креирање дигитална платформа се планира да се зголеми конкурентноста и да се отвори можноста за пласирање на финални производи од текстилните компании и ...
сите 473 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска оствари работна средба и ги посети полициските службеници кои се распоредени на полициските пунктови во околината на Тетово и ...
сите 269 | | | веќе видена

Семејството Стајиќ, основачи и сопственици на компанијата Gulf Oil во Македонија донираат 1 милион денари за семејството на трагично починатата Емилија Динева, ...
сите 55 | | | веќе видена

Во чест на Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј, 24 Мај, денеска во базиликата Сан Клементе во Рим, делегации на Република Македонија и ...
сите 184 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче и владата предводена од СДСМ се грижат само за своите лични интереси. Грижата на владеачката СДСМ е насочена само кон тоа ...
сите 201 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Сончево до 36 степени и УВ индекс 9

Од:
До кого (е-маил):
Порака: