Време: Сончево до 31 степен

2 копии
6 копии

Сончево време со умерена облачност не’ очекува утре во земјава. Според УХМР, долж Повардарието ќе дува умерен ветер од северен правец. Минималната температура ...
| | веќе видена | слични
12 копии
2 копии

Нивоата на реките низ земјава се околу нивото на просекот за јули, иако покажуваат одредени отстапувања. Според денешните хидролошки мерења, Сатеска, Црн Дрим, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 499 | | | веќе видена

Од утре па сѐ до средината на следната недела во Македонија ќе преовладува сончево и топло време со максимални дневни температури до 38 тепени. Топлиот бран се ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Време: Сончево до 31 степен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: