Во време на епидемија, депонија во двор на училиште во скопски Бутел


2 копии

Лешеви на умрени животни, смет, остатоци од автомобили се само дел од предметите кои може да се забележат на фотографиите кои пристигнаа во нашата редакција, а ...
| | веќе видена | слични

По повеќемесечните епидемии на морбили и на грип и најновите случаи со децата заразени од бактеријата МРСА, надлежните смируваат дека состојбата е под контрола ...
| | веќе видена | слични

По училиште во Бутел, МРСА минатата недела била регистрирана и кај ученик во Зелениково. Освен позитивниот брис немал никакви клинички симптоми, потврдија од ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Негативни се резултатите од 48-те земени мостри од неколку училишта и градинки од Чаир и Бутел, што требаше да покажат дали има присуство на бактеријата МРСА. ...
| | веќе видена | слични

Ова денеска го изјави епидемиологот Александар Стојанов од Центарот за јавно здравје Скопје, кој во врска со тоа дека минатата недела кај ученик од Зелениково ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 18. март 2019 (ИНПРЕС) – Не смее и не треба да има место за паника бидејќи наод на позитивен изолат на МРСА од брис од нос, не е нешто невообичаено. ...
| | веќе видена | слични

Пцовисани животни, смет, делови од стари автомобили е само дел од она што може да се забележи во стариот објект на основното училиште „Живко Брајковски“ во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев останува оптимист за добивање позитивна одлука од Европскиот совет за датум за преговори и верува дека на 17 и 18 октомври ќе има конечен ...
сите 694 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 361 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 199 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во време на епидемија, депонија во двор на училиште во скопски Бутел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: