ВРЕМЕ: Априлско сонце ќе ја грее Македонија и во наредните денови

ВРЕМЕ: Априлско сонце ќе ја грее Македонија и во наредните денови Априлско сонце ќе ја грее Македонија во наредните три дена, престорувајќи го овој период во време на вистински пролетен рај. Дневните температури во земјата ќе се движат од 19 до 25 степени, а сонцето повремено ќе го засенува по некој облак. Влошување на времето се предвидува в петок, кога синоптичарите прогнозираат врнежи, проследени со локални грмотевици, како и пад на температурата за три степени
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 289 | | | веќе видена

Утревечер е извесно дека на улиците во Грција ќе има толпи народ кои ќе протестираат. Токму тогаш грчкиот парламент би требало да го ратификува Преспанскиот ...
сите 286 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 375 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 90 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРЕМЕ: Априлско сонце ќе ја грее Македонија и во наредните денови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: