ККР ќе ја купи медицинската компанија Енвижн за 5,57 милијарди долари

5 копии

Вкупните трошоци за организација на претстојното Светско фудбалско првенство во Русија ќе чинат колку еден и пол македонски Бруто домашен производ. Светското ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Владата на денешната 74 седница го усвои предлог – законот за ратификација на Конечната спогодба за решавање на разликата како што е опишана во резолуциите на ...
сите 249 | | | веќе видена

Премиерот најави, претседателот го повика да ја почне процедурата за импичмент. Претседателски потпис на договорот нема да има. Експертите сметаат дека доколку ...
сите 79 | | | веќе видена

И вечерва граѓаните протестираа пред македонското Собрание. Изразија силен револт поради собраниската ратификација на како што велат - предевничкиот договор со ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари неформална средба со претседателот на Здружението „Семакедонски национален совет Македониум“ Страшо ...
сите 288 | | | веќе видена

Прегратки, аплауз и честитки после експресната околу двоипол-часовна седница. Меѓународниот договор е ратификуван во македонскиот законодавен дом. Сите 69 ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ККР ќе ја купи медицинската компанија Енвижн за 5,57 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: