Бесплатни примероци за 3Д софи во Vray

Гратис, шеринг за архитекти и дизајнери, со кој во прилог приложуваме неколку бесплатни примероци на современи софи кои можете да ги имплементирате во сцените за вашите ентериери доколку работите во 3ds Max и го користите рендер енџинот на Vray. Базата на бесплатни софи ја споделува сајтот за визуелизација VIZ People а по неопходната регистрација, истата можете да ја превземете ТУКА.
| | веќе видена | слични

Vray elite - Како да креирате тревни површини во 3D Max (видео) Корисен видео туториал во кој можете да ги совладате техниките за изработка на реалистични тревни површини со помош на Vray fur.
| | веќе видена | слични

Останато

Таткото на двете деца кои живеат во станот во ТЦ „Скопјанка“ каде беа пронајдени искористените пелени, кои беа причина за евакуација на целата зграда, досега ...
сите 169 | | | веќе видена

Делегација предводена од премиерот Зоран Заев синоќа беше во официјална посета на Белата куќа каде имаше средба со американскиот потпретседател Мајк Пенс. ...
сите 191 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 125 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи на Република Македонија, Никола Димитров, денеска оствари средба со министерот за Европа и Америка во британскиот Форин офис, ...
сите 145 | | | веќе видена

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов направил кривично дело за кое се оди во затвор, со тоа што узурпирал државно земјиште на националниот парк Маврово, кое ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесплатни примероци за 3Д софи во Vray

Од:
До кого (е-маил):
Порака: