Се вратил дома од ноќна смена, па пред вратата затекнал чудовиште од 2 метри: „Прво побегнав и пцуев, а потоа повикав полиција“

Мајкл Престриџ од Флорида се вратил дома после долга ноќна смена, кога пред вратата видел огромен алигатор, долг речиси 2 метри. „Она кога ќе се вратиш од ...
| | веќе видена | слични

Светски познатиот уметнички фотограф, Давид Јероу, соработуваше со LAND ROVER во поддршка на Туск, која имаше за цел зголемување на свеста за опаѓање на бројот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

· Генијални фотографии : Уметничкиот фотограф и долгогодишен поддржувач на Туск (организација за иницирање и финансирање на програми за заштита на дивиот свет ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 285 | | | веќе видена

Пред почетокот на дуелот на „Само Вистина“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски даде изјава каде што посочи дека остава граѓаните на Република ...
сите 340 | | | веќе видена

Строгите епидемиолошки критериуми за откажување на јавни собири се однесуваат само на двата карневали во Струмица и Прилеп, како и за спортските натпревари кои ...
сите 623 | | | веќе видена

Ја испуштивте шансата да бидете искрен и чесен и да кажете дека не успеавте да ги средите работите во судството. Мојот адвокат нема да го видите како пие кафе ...
сите 156 | | | веќе видена

Сите масовни собири, концерти, театарски претстави, кои се закажани и предвидени да се одржат до 6ти март, во насока на натамошна соодветна превенција во ...
сите 88 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 69 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се вратил дома од ноќна смена, па пред вратата затекнал чудовиште од 2 метри: „Прво побегнав и пцуев, а потоа повикав полиција“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: