Со што ќе се враќаат старите кредити?


Во вечерашната емисија на Тв Алфа „Отворено“ гостуваше министерот за финансии Драган Тевдовски кој даде шокантна изјава дека Владата успеала да го стабилизира ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев оствари средба со извршниот директор на Светска банка, Кун Дејвидсе, кој ја претставува нашата земја заедно со Ерменија, Босна и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска оствари средба со извршниот директор на Светска банка, Кун Дејвидсе кој ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во официјална посета на Република Северна Македонија денеска и утре престојува новиот извршен директор во Светска банка, Кун Дејвидсе. Министерот за финансии ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со новиот Закон за јавни набавки, што ќе стартува од април, се воведуваат низа мерки што ги подобруваат условите за вклученост на малите и средни претпријатија ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Драган Тевдовски ќе биде негов домаќин, а планирани се повеќе средби на високо ниво. Министерството за финансии соопштува дека во рамки ...
| | веќе видена | слични

За извештајот, како и проекциите за економскиот раст и новите законски измени за готовински плаќања  со министерот за финансии Драган Тевдовски разговараше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 169 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата денеска не успеаја да се усогласат околу Законот за јавното обвинителство со кој треба да се реши и идниот статус на ...
сите 184 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 170 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со што ќе се враќаат старите кредити?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: