ДВАЈЦА МОТОЦИКЛИСТИ СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ: Излетале од патот додека возеле кон Свети Николе на голем мотособир

Кумановец и прилепчанец се борат за живот на скопските клиники откако во саботата излетале од патот, од засега непознати причини. И двајцата мотоциклисти возеле во правец кон Свети Николе каде што вечерта имало голем мотособир Двајца мотоциклисти, кумановец и прилепчанец, се борат за живот откако со нивните мотори, во два одвоени случаи, излетале од патот. И двајцата, според полициските извештаи, возеле кон Свети Николе, каде што во саботата вечер се одржуваше голем мотособир. И двете лица, Н.Ц . и М.А., се наоѓаат во животна опасност. Првата сообраќајка се случила во саботата околу 14:35 часот на магистралниот пат Велес- Штип, кај селото Сарамзалино. Прилепчанецот М.А. (42) управувајќи мотоцикл „кавасаки“ со прилепски регистарски таблици, од непознати причини изгубил контрола над истиот и излетал од патот. Во незгодата возачот се здобил со тешки телесни повреди - контузија на граден кош, глава и врат, и фрактура на потколеница, и бил пренесен во Општата болница во Велес. Според докторите, тој бил во ...
| | веќе видена | слични

Тројца вработени во Агенцијата за катастар на недвижности во Скопје заработија кривични пријави за злоупотреби на службената положба и овластување, информираа од МВР. Според истрагата на полицијата, тие се сомничат дека им ги повредиле правата на сопственост на две лица од Свети Николе, нанесувајќи им и парична штета од околу 400.000 денари. Полицијата во Свети Николе реши да побара кривичен прогон против скопјанецот С.Ѓ.В. (57), помошник-раководител во Агенцијата за катастар на недвижности - Скопје, како и неговите колеги Е.С. (45) од Kуманово - раководител на одделение и М.С. (50) од Скопје – помошник-раководител во Агенцијата за катастар на недвижности. Според МВР, тројцата осомничени го извршиле криминалот во периодот од 2009 до 2013 година. Тие, ако со заклучок на агенцијата биле задолжени да ги преземат сите дејства во постапката за решавање на предметот од 20.8.2007 година, а по поднесено барање од И.Н. за упис во имотен лист, кој на своја страна имал пресуди од Основниот суд во Свети Николе и од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 277 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 55 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 115 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 200 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 230 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВАЈЦА МОТОЦИКЛИСТИ СЕ БОРАТ ЗА ЖИВОТ: Излетале од патот додека возеле кон Свети Николе на голем мотособир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: