Браќа во Издеглавје со физичка пресметка решавале недоразбирања, едниот завршил во болница

Охрид, 29. август 2018 (ИНПРЕС) – 32-гдишната М.С. од селото Издеглавје, вчера, во 15:03 часот во Полициска станица во Охрид, пријавила дека се случил инцидент ...
| | веќе видена | слични

На 05.09.2018 година околу 13:00 часот во спортска обложувалница ул.„Маџари“ во Скопје непознат сторител извршил разбојништво. Сторителот со закана со пиштол ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Драма во Скопје, при жестока расправија испукани биле неколку куршуми од огнено оружје. - На 03.09.2018 година околу 22.35 часот во Единицата за информации и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 17.20 часот на улицата „Ристе Ристески Ричко“ во Прилеп, во куќата на 34-годишната Б.П. непознато лице извршило разбојничка кражба. Сторителот преку ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, соопшти дека партијата денеска поднесува кривични пријави против претседателот на Собранието, Талат Џафери, ...
сите 384 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 209 | | | веќе видена

Огњен Врањеш, фудбалерот на Андерлехт и репрезентативец на Босна и Херцеговина овие денови е во центарот на јавноста порад секс скандалот што изби со пејачката ...
сите 162 | | | веќе видена

За време на викендот, вакциналните пунктови ќе работат од 7.30 до 13 часот. Од понеделник пунктовите ќе продолжат да работат во две смени од 7.30 до 19 часот. ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Браќа во Издеглавје со физичка пресметка решавале недоразбирања, едниот завршил во болница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: