Тарвари: Ова е моја најтешка прес конференција, Џехја Меџити стана шаховска фигура во политичките игри


2 копии

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес конференција на која рече дека несреќниот случај во кој животот го загуби 17-годишно девојче ...
| | веќе видена | слични

Колегите на полицаецот што попладнево беше нападнат и искасан во центарот на Скопје, кучето напаѓач го пронашле во Вардариште но тоа немало на себе ознака дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
6 копии

За една година ние имаме преземено конкретни и сериозни чекори за решавање на проблемот со бездомните кучиња, но законите и бирократските процедури не ни ...
| | веќе видена | слични

Гостивар се уште е во тага по смртта на 17-годишната Џехја Меџити, која во понеделникот вечерта се удави во водите на Вардар бегајќи од улични кучиња. Нејзниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Таткото на починатото девојче од Гостивар: Проблемот со кучињата треба да се среди Гостивар се уште е во тага по смртта на 17-годишната Џехја Меџити, која во ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното издание на дебатниот магазин “Click Plus” на ТВ 21 првиот човек на Гостивар вели дека ДУИ и некои медиуми манипулираат со трагедијата во ...
| | веќе видена | слични
20 копии
повеќе

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тарвари: Ова е моја најтешка прес конференција, Џехја Меџити стана шаховска фигура во политичките игри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: