Пред да возите, едно прашање: Знаете ли колку долго се задржува aлкoxoлот во организмот?

Се сметате за одговорен љубител на добрата чашка и возите само кога сметате дека алкoxoлот доволно испарил и ви е бистра главата. Не бидете толку сигурни. ...
| | веќе видена | слични

Последните неколку години многу истражувања докажаа дека машката плодност опаѓа. Тоа е лоша вест за оние кои сакаат да имаат потомство, но постојат неколку ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дамите кои успеале да им се спротистават на годините и во зрелата доба - изгледаат и се чувствуваат помладо, велат дека треба да се придржувате кон овие ...
| | веќе видена | слични

Останато

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 267 | | | веќе видена

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 528 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, вечерва во Телевизија 24, а во врска со потенцијалниот датум за избори му посочи на Мухамет Зекири, ...
сите 513 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 196 | | | веќе видена

БиХ ги отвора границите само за државјаните на три држави. Советот на министри на Босна и Херцеговина одлучи да ги отвори границите за државјаните на Србија, ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пред да возите, едно прашање: Знаете ли колку долго се задржува aлкoxoлот во организмот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: