(Видео) МВР во лов на пијани возачи во Скопје, за една ноќ казнети се 248 лица


3 копии

Министерството за внатрешни работи синоќа од 23 до 5 часот изутрина спроведе акциски контроли на подрачјето на СВР Скопје со цел откривање и санкционирање на ...
| | веќе видена | слични

Речиси пестотина возачи изминатиот викенд уловени како управуваат возила под дејство на алкохол, а колку успеале да ги избегнат сообраќајните патроли, можеме ...
| | веќе видена | слични

„Прегазено дете“, „Починат моторциклист“, „Повредени две лица во сообраќајка“ се насловите кои речиси секојдневно ги полнат интернет порталите. Не постои ден, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

МИА побара став од претседателот на Републичкиот собет за безбедност на сообраќајот и патиштата Стојче Стаменковски за акцијата на полицијата како и за ...
| | веќе видена | слични

Засилените контроли од страна на Министерството за внатрешни работи се оправдани и неопходни, а граѓаните треба да сватат дека целта на репресивните мерки не ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајната полиција во последните неколку дена ги интензивираше активностите, во чии рамки само за време на викендот беа спроведени 2335 сообраќјни контроли ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Речиси секој петти скопјанец викендов возел под дејство на алкохол, покажуваат резултатите од неколку одвоени акции на сообраќајната полиција на територијата ...
| | веќе видена | слични

Корупцијата останува еден од клучните проблеми со кои се соочува Македонија, а тоа е нотирано и во последниот извештај на Стејт департментот за ситуацијата со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) МВР во лов на пијани возачи во Скопје, за една ноќ казнети се 248 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: