Возила на Google ја мерат загаденоста на воздухот во Амстердам

Амстердам објави план според кој планира да ги забрани сите возила на бензин и плин до 2030-та година, со цел да го намали загадувањето. Амстердам планира да ...
| | веќе видена | слични

На Првиот конгрес за мобилност, кој се одржува во Берлин во Германија, го презентирав стратешкиот План за чист воздух, со особен акцент на мерките на Владата и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на државата, Стево Пендаровски, беше домаќин на претседателот на Собранието, Талат Џафери.Како што информираат од кабинетот на Пендаровски, на ...
сите 208 | | | веќе видена

Членките на Советот за соработка во Персискиот Залив (ГЦЦ), што го сочинуваат арапските монархии од регионот, започнаа со зајакнати безбедносни патроли во ...
сите 47 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возила на Google ја мерат загаденоста на воздухот во Амстердам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: