Црвена, жолта и зелена налепница за возилата против загадувањето


Министрите за економија и за внатрешни работи, Крешник Бектеши и Оливер Спасовски, денеска во Скопје ги промовираа новите законски одредби за намалување на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии

Либералната партија смета дека со воведувањето црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мерните станици на Министерството за животна средина покажуваат дека Македонија повторно се гуши во загаден воздух. Првиот човек на Град Скопје вели дека ...
| | веќе видена | слични

Мерните станици на Министерството за животна средина покажуваат дека Македонија повторно се гуши во загаден воздух. Најголема застапеност на канцерогените ПМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проблемот со загаденоста на воздухот не е од вчера, туку е повеќедецениски и за чие решавање е потребен сестран интегриран пристап, со реализација на голем ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Франција остана доследна на идеите на претседателот Емнауел Макрон за тоа дека ЕУ прво треба да се реформира, па да се проширува, а директните последици од тоа ...
сите 640 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров не дели исто мислење со Заев и СДСМ во однос на тоа како треба да се движи Македонија, после недобивањето на ...
сите 597 | | | веќе видена

- Многу подобро ќе беше веднаш после референдумот да одеа на избори, многу повеќе ќе добиеа. Ако ги гледате сите анкети после референдумот, рејтингот на СДСМ ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црвена, жолта и зелена налепница за возилата против загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: