Вози автобус во планина и зборува на мобилен (+ Видео)

Снимка на возач кој во едната рака го држу воланот на автобусот, а во другата зборува на мобилен пред некој ден осамна на интернет. Ништо чудно, светот е голем, а интересно е што тоа се случило во Србија. Снимката е направена на планината Тресибаб меѓу Књажевац и Сврљиг, пат познат по големиот број на опасни свиоци. Очигледно за овој „шофер“ тие се како гимкана, ги минува без проблеми. Направената снимка трае речиси чест минути, а на нејзе се гледа како возачот зборува на телефон, и маневрира во свиоците. Наводно станува збор за возач на Ниш експрес, бидејќи и снимката е така насловена, но нема официјална потврда дали навистина се работи за таа компанија. Возачот бил снимен со мобилен телефон од еден од патниците
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вози автобус во планина и зборува на мобилен (+ Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: