Новозеландската премиерка роди ќерка

3 копии

Возач од Нов Зеланд за дланка избегна можна смрт, тој успеа да забележи одрон и закочи на време со својот автомобил. Да не застанеше, врз него ќе паднеше многу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

5-годишниот Трој Џорџ Скинер бил тешко повреден кога се обидувал да влезе во куќата на тинејџерката во американската држава Вирџинија со која се запознал на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Старт-ап вселенската компанија Рокет Лаб се подготвува овој викенд од Нов Зеланд да лансира во орбитата првиот целосно комерцијален лет. – Ден Т-1 Електрон е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новозеландската премиерка, Џесинда Ардерн денеска роди женско бебе, со што стана втора светска лидерка која доби принова среде својот премиерски мандат. Првата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 89 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 128 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новозеландската премиерка роди ќерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: