Возење „драгстер“ во рикверц!

Возењето драгстер трки е популарно особено кај помладите кои се натпреваруваат чиј автомобил е побрз на растојание од 420 метри. И во таков случај понекогаш моторот знае да прегрее, возилото да удри во оградата, да се изврти, да се загуби контрола. Но, да се направи судар возејќи во рикверц и тоа на загревање е навистина смешно. Двајца „жешки“ возачи со нивните возила беа подготвени за трка во Германија, во градот Буцен во источен Саксон. Пред трката двајцата имаат мало загревање на гумите со неколку десетина метри „брз старт“. Но, кога треба да се врати на стартната позиција, едниот возач, заборава дека не е сам…. Видеото кажува се….
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 357 | | | веќе видена

Тоа што Христијан Мицкоски се обидува да го претстави носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски уште еднаш потврдува: Антизападниот Христијан Мицкоски ...
сите 226 | | | веќе видена

Точно една недела откако поранешниот премиер Никола Груевски објави дека е во Будимпешта, македонското министерство за правда во Унгарија го испрати барањето ...
сите 264 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 46 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 76 | | | веќе видена

Пред да избега за Будимпешта, бившиот премиер Никола Груевски ги испразнил своите банкарски сметки во Македонија, подигајќи ги сите 200.000 евра што ги имал на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возење „драгстер“ во рикверц!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: