Нови рочишта за „ТНТ“, „Транспортер“ и „Тендери“


4 копии

Гордана Јанкуловска не е присутна, бидејќи на минатото рочиште за неа беше издвоена постапката поради ризична бременост. Сведокот Љупчо Цековски кој бил член ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешен член на обезбедувањето на Никола Груевски денеска сведочеше дека обвинетиот поранешен премиер се возел со старо блиндирано возило кое не сака да ...
| | веќе видена | слични
12 копии

На денешното рочиште за „Тенк“ сведочат 11 сведоци вработени во МВР. Прв сведочеше Љупчо Цековски вработен во МВР во 2006 година, а во еден период му бил и ...
| | веќе видена | слични
11 копии
4 копии

Денешното рочиште за случајот „Тенк“ на СЈО почна со сослушување на сведокот Љупчо Цековски, вработен во МВР. Покрај него денеска како сведоци на одбраната во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Службеното возило на премиерот Никола Груевски во тоа време имаше чести дефекти, еднаш сопирачките откажаа, се случувало Груевски да задоцни на настани поради ...
| | веќе видена | слични

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за луксузниот Мерцедес од 600.000 евра на Никола Груевски. Поранешен член на обезбедувањето на Никола Груевски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар изгледа многу поразлично во оваа кампања без услугите на шампионите како Арпад Штербик, Хорхе Македа, Жоан ...
сите 101 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови рочишта за „ТНТ“, „Транспортер“ и „Тендери“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: