Спорен пенал и автогол ја донесоа победата на Челзи над Њукасл


Фудбалерите на Вотфрод по повеќе од 31 година успеаја да го совладаат Тотенхем во првенствен натрпевар, откако во неделата славеа пред своите навивачи со 2:1 и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Челси ја спаси честа на екипите, што во поладневниот термин играа на домашен терен, во рамките на четвртото коло во Премиер лигата. Колото го отвори Ливерпул ...
| | веќе видена | слични

Во рамките од четвртото коло од 16:00 часот беа одиграни пет натпревари. Тимот на на Челзи денес на домашен терен го дочека Бурнемоут, ова беше натпревар на ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 143 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која на почетокот на неделава си поднесе неотповиклива оставка, а неколку ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спорен пенал и автогол ја донесоа победата на Челзи над Њукасл

Од:
До кого (е-маил):
Порака: