Ограбена сендвичарница

Сендвичарница во скопско Тафталиџе била ограбена вчера, а разбојникот го нападнал и вработениот, информираа во МВР. Според полицијата, разбојничката кражба се случила во 1.30 часот, во сендвичарница на улицата Московска. Додека вработениот се пресоблекувал во помошната просторија, слушнал тропање, по што влегол во локалот. Тогаш го забележал разбојникот како зема 1.000 денари од касата. Вработениот му рекол да застане зашто ќе повика полиција, но крадецот го фатил за раката и му се заканил дека ќе го убие. Арамијата потоа го турнал вработениот на подот и со трчање избегал.
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 3 часот по полноќ во селото Мешеишта, охридско, двајца непознати маскирани сторители извршиле разбојништво на бензинска пумпа. Тие со пиштол се заканиле на вработениот и од касата одзеле 3. 000 денари. После тоа со пластични стеги го врзале вработениот, му го одзеле мобилниот телефон и избегале во непознат правец. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Рано утрово околу 02.40 часот во охридското село Мешеишта двајца непознати маскирани сторители извршиле разбојништво на бензинска пумпа – соопшти денеска МВР.Сторителите со пиштол се заканиле на вработениот и од касата одзеле 3. 000 денари. После тоа со пластични стеги го врзале вработениот, му го одзеле мобилниот телефон и избегале во непознат правец.Од МВР информираат дека преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.
| | веќе видена | слични

На 21.05.2017 година во 22,31 часот телефонски е пријавено дека на бул.„Партизански Одреди“ во спортска обложувалница „Спорт Лајф“ од страна на непознат сторител извршено е разбојништво на тој начин што со закана од пиштол од вработениот одзел околу 3.500 денари, а потоа избегал во правец на Нерези. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот. Loading...
| | веќе видена | слични
5 копии

Oколу 3.500 денари одзел синоќа непознат сторител од спортската обложувалница „Спорт Лајф“ на булеварот „Партизански Одреди“, соопшти МВР. Настанот е пријавен во 22:31 часот, телефонски. Како што било посочено, разбојникот најпрво му се заканил на вработениот со пиштол, а потоа ја извршил кражбата и избегал во правец на Нерези. Се преземаат мерки за негово пронаоѓање.
| | веќе видена | слични
5 копии

Спортска обложувалница „Спорт лајф" лоцирана на булеварот „Партизански одреди" била ограбена во вчера вечерта Како што соопшти МВР, разбојникот со закана од пиштол од вработениот одзел околу 3.500 денари, а потоа избегал во правец на Нерези. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.
| | веќе видена | слични

Настанот е пријавен во 22:31 часот, телефонски. Како што било посочено, разбојникот најпрво му се заканил на вработениот со пиштол, а потоа ја извршил кражбата и избегал во правец на Нерези. Се преземаат мерки за негово пронаоѓање.
| | веќе видена | слични

Вчеравечер под закана со пиштол ограбена е спортска обложувачница во Скопје.Според полицијата во 22.31 часот телефонски е пријавено дека на бул.„Партизански Одреди“ во спортска обложувалница „Спорт Лајф“ од страна на непознат сторител извршено е разбојништво.Разбојникот со закана од пиштол од вработениот одзел околу 3.500 денари, а потоа избегал во правец на Нерези. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот, велат од полицијата.
| | веќе видена | слични

Оружен разбојник синоќа околу 22 часот ограбил филијала од обложувалниците „Спорт лајф“, лоцирана во Т.Ц. „Антико“ во Карпош 3, извести МВР. Разбојникот од вработениот зел 3.500 денари и избегал. По извршениот увид, МВР заопочнало потрага по разбојникот.
| | веќе видена | слични

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 162 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 75 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 204 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ограбена сендвичарница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: