Метеорологот Попоски: овој е најтоплиот дел од летото – искористете го

2 копии

Продолжува периодот на сончево и нормално топло време со не многу високи температури на воздухот кој во текот на следните денови ќе се искачуваат во интервалот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Стабилно и суво време за време на викендот, по што од понеделник ќе настапи нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.Од УХМР соопштуваат дека до ...
| | веќе видена | слични

Од УХМР соопштуваат дека до недела е можна локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Максималната температура утре ќе се движи од 26 до 36 степени, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
36 копии
11 копии
повеќе

Останато

Бегалец но и пратеник со добра плата е во моментов Никола Груевски. Иако полицијата го бара со потерница, поради изречената казна од две години, тој се уште го ...
сите 392 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски. ВМРО-ДПМНЕ беше вчера под ...
сите 141 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 101 | | | веќе видена

– Политичкиот прогон во Република Македонија од ден за ден завзема се поголеми размери. Полициската хајка која се одвиваше во текот на вчерашната вечер ...
сите 80 | | | веќе видена

Екипата на 1ТВ е на пат кон Будимпешта по трагата на побегнатиот екс премиер Никола Груевски. Тргнаа по непотврдени информации за тоа каде се наоѓа, а нешто по ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Метеорологот Попоски: овој е најтоплиот дел од летото – искористете го

Од:
До кого (е-маил):
Порака: