Штети од градобијни зрна кај лозјата на патот кон Тиквешко Езеро

4 копии

Невиден пycтош остави зад себе вчерашното, досега незaпaмтeно невpeме во атарот на пелагониското село Канатларци. Градот, поројниот дожд и силниот ветар за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Невремето што вчера зафати повеќе населени места од Прилепско зад себе остави катастрофални последици, информираат од Општина Прилеп. Штети на земјоделските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Силното невреме проследено со дожд, силен ветер и град што вчера го зафати Прилепско, во атарите на селата Канатларци и Ерековци уништи род со тутун, жито, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Со методата на засејување на градоносните облаци со помош на авиони, од темните облаци наместо град ќе врне дожд. На вчерашната седница владата ги усвоила ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 407 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штети од градобијни зрна кај лозјата на патот кон Тиквешко Езеро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: