Volvo V40 е најбезбедно возило во историјата, за пешаците

Новиот Volvo V40 постигна пет ѕвезди и е најдобар модел на Euro NCAP досега во својот сегмент. Она што го одвојува V40 од други возила е првата стандардена Airbag технологија за пешаци. Во случај на судар со пешачки, сензорите го детектираат влијанието, ја ослободуваат хаубата и го отвораат воздушното перниче во дел од секунда. Пешачкото воздушно перниче ја крева хаубата и делумно го покрива А-столбот обезбедувајќи поголема заштита на пешаците. Во тестовите Euro NCAP, ова е оценето со 88% во заштита на пешаците, највисок резултат постигнато во овој дел од тестирањата. Повеќе за резултатите на последниот EuroNCAP тест причитајте на следниот линк
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 163 | | | веќе видена

Во врска со објавената колумна „Кој му ги сокри папучите на Иванов” на Сашо Орданоски, во која авторот тврди дека претседателот на Република Македонија, д-р ...
сите 221 | | | веќе видена

„Нема да дозволиме паркингот што досега го плаќавме 350 денари месечно, да се покачи на 850”. Вработени во клиничкиот центар Мајка Тереза во Скопје се собраа ...
сите 124 | | | веќе видена

Како што можете да видете години потоа оваа зона е празна, нити една фабрика немаме, ниту едно ново вработување. Ова треба да биде пример за граѓаните на ...
сите 298 | | | веќе видена

Оваа и утрешната ноќ ќе бидат особено студени кога температурите на воздухот насекаде ќе се спуштаат под нулата и ќе измесуваат во интервалот од -10 до -1 ...
сите 195 | | | веќе видена

И покрај помирувачкиот тон на францускиот претседател Емануел Макрон и ветувањата за поголема минимална плата за 100 евра и намалени даноци за пензионерите и ...
сите 205 | | | веќе видена

„СДСМ ја распродава државата по сите основи. Република Македонија две години оди надолу. Неколку нерасветлени убиства откако СДСМ е на власт, а министерот за ...
сите 261 | | | веќе видена

Сублимираниот извештај од главните сугестии и предлози за усовршување на нацрт амандамните во рок од два дена ќе биде доставен до Собранието, наведуваат од ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Volvo V40 е најбезбедно возило во историјата, за пешаците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: