Волкот: Шалке е многу незгоден тим, можеме да бидеме задоволни со овој бод

Тео Волкот смета дека Арсенал не треба премногу да жали поради испуштената предност од 0:2 во натпреварот против Шалке и може да биде задоволен со освоениот бод. Арсенал имаше предност од два гола против “сините“, но домашниот тим се избори за бод со головите на Хунтелар и Фарфан. „На крајот, можеме да бидеме задоволни со бод. Ќе беше фантастично да победевме, но Шалке е многу незгоден тим. Ќе се потрдувиме да победиме во последните два натпревари и само така ќе бидеме сигурни во пласман понатаму. Се надевам дека ќе играм во првата постава затоа што сметам дека тоа го заслужувам во целост. Не знам дали сум на клупата поради тоа што не го продолжив договорот, тоа морате да го прашате Венгер“ , изјави Волкот.
| | веќе видена | слични

Тео Волкот бара од менаџерот Венгер почесто да биде во првиот тим на АрсеналАнглискиот репрезентативец беше стрелец на погодок во 18 минута на натпреварот од ЛГШ против Шалке кој заврши без победник 2-2.“Сакам почесто да бидам во тимот. Чуствувам дека навистина го заслужувам тоа.”Кога беше запрашан дали неговото отсуство од тимот е повразно со најновите преговори околу продолжување на договорот со Арсенал, Волкот рече:“Тоа трева да го прашате менаџерот. Јас не можам да одговорам.”
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Волкот: Шалке е многу незгоден тим, можеме да бидеме задоволни со овој бод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: