Волкановски ќе почека за борба за титула, Холовеј ќе се бори против Едгар


По големиот успех, победата против Хозе Алдо, се претпоставуваше дека Алекс Волкановски ќе добие борба за титула против Холовеј кој е моментален шампион во ...
| | веќе видена | слични

Дуелот на УФЦ 237 шоуто донесе еден од најзастрашувачките ММА финиширања во историјата, а главен актер беше Бразилката Џесика Андраде. Во меч во перо ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Александар Волкановски кој е роден во Австралија успеа да слави победа против еден од најдобрите УФЦ борци на сите времиња. Волкановски после судиска одлука го ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот борец со македонско потекло, Алекс Волкановски го победи легендарниот Хозе Алдо на поени во УФЦ 237 и следен противник веројатно ќе му биде Макс ...
| | веќе видена | слични

Останато

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 404 | | | веќе видена

Престижниот Форбс со пофални зборови за нашата претставничка на Евровизија, Тамара Тодевска. Тие истакнаа дека со нејзиниот одличен настап ја направија ...
сите 239 | | | веќе видена

Данкан Лоренс и ја донесе победата на Холандија на Евросонг и тоа по цели 44 години. Интересно е дека пред финалето кладилниците на 24 – годишниот Холанѓанец ...
сите 307 | | | веќе видена

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе стигне од овој викенд па и во текот на следната недела и ...
сите 206 | | | веќе видена

Професорот Денко Малески е назначен за надворешен соработник во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски. Неговото име се споменуваше како кандидат за ...
сите 281 | | | веќе видена

Неколку европски лидери се обидуваа да ја убедат германската канцеларка Ангела Меркел, на самитот во Романија на 9 мај, да ја прифати позицијата претседател на ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Волкановски ќе почека за борба за титула, Холовеј ќе се бори против Едгар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: