Волфсбург ќе понуди 7 милиони евра за Пандев

По слабите игри во последните неколку кола и свирежите од трибините, се шпекулира дека македонскиот капитен во јуни ќе замине од Интер. Германските медиуми на големо пишуваат дека капитенот на македонската фудбалска репрезентација во летниот преоден рок ќе се пресели во Бундес-лигата, во редовите на Волфзбург. Напаѓачот на Интер би требало да биде замена за репрезентативецот на БиХ, Един Џеко, кој во почетокот на годинава се пресели во Манчестер сити. Бундеслигашот е подготвен да плати отштета од 7 милиони евра. Пандев во последно време е во лоша форма, а од февруари наваму постигна само еден гол, и тоа во декември на Светското клупско првенство, каде што Интер успеа да стигне до посакуваниот трофеј. Сепак, со игрите во Серија А не го задоволи вкусовите на фановите на „нероаѕурите”, а тоа резултира со свирежи во средата против Чезена, кога беше заменет во 85. минута од средбата. - Свирежите не ме загрижуваат. Тие се составен дел од фудбалот, исто како и аплаузите и овациите кои ги добив кога ...
| | веќе видена | слични

Бундеслигашот Волфзбург е сериозно заинтересиран за услугите на капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев, тврдат Германските медиуми. Пандев во летниот преоден рок би се преселил во Бундес-лигата, како замена за репрезентативецот на БиХ, Един Џеко, кој замина во Манчестер сити. Пандев се наоѓа во гол пост, а беше прецизен во пенал рулетот при победата над Наполи во четвртфиналето од Копа Италија.
| | веќе видена | слични

Челниците на Волфсбург пројавија желба за ангажман на нашиот интернациоанлец Горан Пандев за сума од 7000000 евра откако Един Џеко се одлучи својата кариера да ја продолжи во редовите на Манчестер Сити. Сепак според моменталната ситуација на Горан пандев во шампионот на Италија, се чини дека нема наскор да се одлучи за промена на клубските бои. Новито тренер на Интер, бразилецот Леонардо има целосна доверба во квалитетите на македонскиот напаѓач и очекува наскоро да се врати во посакуваната форма. Горан пандев пристигна во Интер во минатиот зимски преоден рок како слободен агент и со Интер ги освои сите можни титули во европскиот клубски фудбал за само една сезона. Досега има одиграно 31 меч и постигна 4 погодоци за својот тим, но од голема полза за теренерите на Интер беше неговата способност да игра на неколку позиции во нападот и средниот ред.
| | веќе видена | слични

Германскиот прволигаш Волфсбург сериозно ја разгледува можноста да ја засили својата навална линија со најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев. Водечките луѓе на овој клуб се во потрага по квалитетен голгетер, кој би ја пополнил дупката во навалната линија што настана со заминувањето на Един Џеко во Манчестер сити. Германскиот спортски портал „4-4-2“ објави дека во игра се неколку различни фудбалери, но Пандев важи за една од најголемите желби на тренерот Стив Мекларен. Имено, англискиот стручњак верува дека Пандев би можел да дејствува идеално крај Бразилците Диего и Графите и затоа побарал од своите газди да сторат се што е во нивна моќ за да го доведат Македонецот на „Џузепе Меаца“. Според информациите од Германија, Волфсбург има подготвено понуда од седум милиони евра за Пандев, сума што Германците веруваат дека ќе биде сосема доволна за да го доведат македонскиот репрезентативец во своите редови. Во таборот на Волфсбург се надеваат да ја искористат разочараноста на челниците на Интер од настапите на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 269 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 296 | | | веќе видена

Груевски ќе се врати во Република Македонија и тука ќе ја отслужи казната. Наводите во барањето за азил се целосно лажни и очекуваме дека унгарските власти ќе ...
сите 359 | | | веќе видена

„Обезбедуваме повеќе пари кај граѓаните и раст на платите за подобра живејачка. Последните официјални податоци на Државниот завод за статистика го потврдуваат ...
сите 228 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 336 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал бара од црногорските власти да ги дадат видеоснимките од надзорните камери, од граничниот премин каде Никола Груевски ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Волфсбург ќе понуди 7 милиони евра за Пандев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: