Сака да ја урне Колинда: Познат пејач се кандидира за претседател

2 копии

Мирослав Шкоро и официјално објави дека ќе се кандидира на претседателските избори пренесуваат медиумите. Популарниот музичар, Мирослав Шкоро (56) денеска ...
| | веќе видена | слични

Се’ до јуни 2016 година Таванкут за огромното мнозинство граѓани на Хрватска, кои воопшто слушнале за таа населба, беше село недалеку од Суботица населено со ...
| | веќе видена | слични

Челниците на 28. земји-членки на ЕУ, кои се на дводневен самит, расправаат за именувањата на нови челни луѓе на европските институции.Како што соноќа објавил ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Белгискиот весник „Ле соир” во голем текст за можните решенија за водечки функции во европските институции, покрај хрватскиот премиер Андреја Пленковиќ ја ...
| | веќе видена | слични

За претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, следува афера каква што Балканот досега не видел, пишува index.hr Се започнало со интервју на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хрватскиот „Вечерњи лист“ објави дека пејачот Мирослав Шкоро неделава официјално ќе ја објави својата кандидатура за претседател на Хрватска. Шкоро засега ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Музичарот Мирослав Шкоро на крајот на оваа недела официјално ќе ја објави својата кандидатура за претседател на Хрватска, пишува „Вечерњи лист“, повикувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Во јавноста, но и во политичките кругови во Хрватска кружи вест дека Маријана Петир, на која и’ истекува мандатот во Европскиот парламент, каде што доста се ...
| | веќе видена | слични

За претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, следува афера каква што Балканот досега не видел, пишуваат хрватските медиуми. Според овие ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 277 | | | веќе видена

Откако јавно им ги прочита имињата, премиерот Зоран Заев се пишмани, па врати дел од разрешените директори. Двајца од десетината директори сепак ќе останат на ...
сите 20 | | | веќе видена

Нов текст на законот за Јавно обвинителство, со кој се предлага Специјалното јавно обвинителство да се интегрира во досегашното Јавно обвинителство за гонење ...
сите 80 | | | веќе видена

Една трудница е пренесена во болница, а имало повеќе рушења на фасади од згради во Атина при земјотресот од 5.1 степени. Еден турист е полесно повреден кога ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сака да ја урне Колинда: Познат пејач се кандидира за претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: