Војската не може ништо да ја изненади - ова е доказ дека тоа не е вистина

Војската е секогаш подготвена. Секој момент е подготвена да реагира. И тоа веднаш. Но, не и овој војник. Тој очигледно залутал, После овој тест, веројатно ќе ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доколку портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ навистина сака да знае што е непотизам, нека го праша пионот Христијан Мицкоски како од сите професори на Машинскиот ...
сите 354 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 163 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 222 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Војската не може ништо да ја изненади - ова е доказ дека тоа не е вистина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: