Хоџај: Србија не се залага за мир, туку поттикнува војни


4 копии

Независно од поводот, светските воено-политички аналитичари се согласни дека воените паради имаат цел пред светот да се покаже воената моќ на одредена држава, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичко-безбедносната ситуација е многу сложена, но Србија ќе се однесува одговорно и ќе ги чува мирот и стабилноста, порача во петокот спрскиот претседател ...
| | веќе видена | слични

Околу 4000 припадници на МВР ивојска на Србија во Ниш покажаа со што се опремени, што можат и умеат, а граѓаните имаа можност да ги видат производите од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 445 | | | веќе видена

аферата со пратеникот Павле Богоевски и неговиот разговор во кој нарачува „пола за 2.500 денари“ не стивнува. Од првиот ден од појавувањето на видеото во кое ...
сите 211 | | | веќе видена

Миле Бошњаковски официјално ги потврди информациите дека портпаролската позиција во владата ја менува со првата функција во тимот на новиот претседател – шеф ...
сите 97 | | | веќе видена

Според документот се дозна каде се родило кралското бебе. Арчи харисон Маунтбатен Виндзор е роден во приватната болница Портланд во Вестминстер. За потребите ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоџај: Србија не се залага за мир, туку поттикнува војни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: