СЗО: Во Либија загинаа 147 лица, а над 600 се повредени


3 копии
2 копии

Либиската Влада на национална спогодба (ГНА) поддржана од ОН во четвртокот ја обвини Франција дека го поддржува бунтовничкиот командант Калифа Хафтар и рече ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
5 копии

Хуманитарната ситуација на теренот е сериозна со речиси 200 мртви, стотици повредени и многу раселени лица, оценил претставник на Обединетите нации за Либија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 677 | | | веќе видена

Неблагодарно е да се врзуваме за фиксни рокови во однос на донесување одлуки на судот за сите предмети, вклучувајќи го и предметот за оценување на уставноста ...
сите 648 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 102 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Пред вас се поставени големи очекувања од страна на надредените. Покажете им дека вредите. Во љубовта сметате дека партнерот бара премногу ...
сите 128 | | | веќе видена

Тренерот на Барселона, Ернесто Валверде е уверен дека Лионел Меси има уште фудбал во себе. Во понеделникот вечерта, Аргентинецот ја собра „Златната топка“ и ...
сите 216 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 177 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Со жалење ги проследувам настапите на некои македонски политичари како последните на Стево Пендаровски, актуелен Претседател на Македонија. ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Во Либија загинаа 147 лица, а над 600 се повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: