Воена придружба за танкерите во Персискиот залив

Пентагон објави дека развива планови за воена придружба на бродови во Персискиот залив откако вооружени ирански бродови се обиделе да принудат еден британски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Наведувајќи дека Турција отсекогаш ја поддржувала и оти ќе продолжи да ја поддржува интеграцијата на Балканот во евроатлантските организации претседателот ...
| | веќе видена | слични

Кредиторите на грчката економија отворено ги отфрлија повиците од новоформираната влада на Мицотакис за олеснување на драконските буџетски услови договорени ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Нова демократија Киријакос Мицотакис кој вчера положи заклетва како нов премиер на Грција вети дека ќе ги намали даноците и ќе преговара со ...
| | веќе видена | слични

Трамп од платформата пред познатиот Меморијалиот центар Ликолн, симбол на американското национално единство порача: „Истиот американски дух кој ги охрабри ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 125 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 402 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Воена придружба за танкерите во Персискиот залив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: