ИМАЛО И ДЕЦА: Тела и делови од исчезнатиот воен авион се пронајдени во Андаманското Море (ФОТО)

Во морето екипажот за спасување пронајде и остатоци од авионот. Вкупно 116 патници и членови на екипажот беа во авионот што вчера исчезна од радарите на агенцијата „Франс“, меѓу патниците имало повеќе од 10 деца Тела од загинатите патници, меѓу кои и деца што патуваа со паднатиот воен авион на Мјанмар беа пронајдени во Андаманското Море. Во морето екипажот пронајде и остатоци од авионот. Вкупно 116 патници и членови на екипажот беа во авионот што вчера исчезна од радарите на агенцијата „Франс“, меѓу патниците имало повеќе од 10 деца. Се верува дека со авионот летале членови на семејствата на војници. Myanmar rescue teams have found wreckage, bodies in the sea after a military plane crashed carrying 122 pic.twitter.com/9A23wZGw9S —
| | веќе видена | слични

Воен авион на Мијанмар со 122 патници исчезна од радарите во средата, а денес воените соопштија дека откриле остатоци и тела, информира BBC. Остатоци се пронајдени во Андаманско Море. Транспортниот авион Y-8 е кинеско производство и бил со 14 членови на екипажот. Повеќето од патниците биле војници и членови на нивните семејства, вклучувајќи деца. Авионот летал од Миек до Јангон, а остатоците се наоѓаат во морето до крајбрежниот град Дауеи. Врската со авионот беше изгубена во средата, половина час по почетокот на летот. Воените служби информираат дека во четвртокот спасувачките екипи пронашле 10 тела, меѓу кои и тело на дете, неколку спасувачки елеци и делови од багаж. Главниот дел на авионот се уште не е откриен. Ако се покаже дека сите луѓе во авионот загинале, тоа ќе стане најтешката воздухопловна несреќа во азиската земја . Причината за несреќата засега останува нејасна. Немаше сигналите за катастрофа од авионот, а распрсканите остатоци може да зборуваат за распаѓање на авионот во воздух. Иако во Мјаннмар ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тела на жртви од авионската несреќа во Мјанмар беа откриени во Андаманското Море, соопштија претставници на вооружените сили во Мјанмар. Најдени се телата на двајца возрасни и едно дете, како и спасувачки елеци, багаж и делови од авионот. Воен авион на Мјанмар, во кој се наоѓале 104 лица, исчезна вчера меѓу јужниот град Мјелка и Јангон, соопштија властите. „Комуникацијата беше ненадејно прекината околу 13.35 часот по локално време“, се наведува во соопштението од канцеларијата на началникот на Генералштабот. Во спасувачката операција учествуваат бродови, авиони и хеликоптери.
| | веќе видена | слични

Најдени се телата на двајца возрасни и едно дете, како и спасувачки елеци, багаж и делови од авионот. Воениот авион на Мјанмар, во кој беа 104 лица, исчезна вчера меѓу јужниот град Мјелка и Јангон, соопштија властите. „Комуникацијата со пилотот била ненадејно прекината околу 13.35 часот по локално време - во спасувачката операција учествуваа бродови, авиони и хеликоптери.
| | веќе видена | слични
2 копии

Брод на воената морнарица кој бил во потрага по исчезнатите од воениот транспортен авион со 120 патници денеска, во морето кај Мјанмар пронашол делови од телата и авионот. Авионот од кинеско производство „Y-8“ исчезнал од радарите вчера, половина час по полетувањето од местото Мјеик, а преку Андаманското Море летал кон Јангон, економската престолнина на Мјанмар. Во моментот кога полетал авионот паѓал ситен дожд. Девет бродови на воената морнарица, пет воени и три цивилни хеликоптери биле во потрага по исчезнатиот авион, изјави портпаролот на војската на Мјанмар. Тој рекол дека биле пронајдени два појаси за спасување, три тела, на маж, жена и дете и гума која била дел од авионското тркало. Телата и деловите од авионот биле пронајдени во морето западно од местото Лаунг Лоне. Во авионот кој вчера исчезна од радарите имало 106 патници, во најголем дел семејства на воениот персонал, и 14 членови на екипажот. Армијата соопшти дека авионот го добила во март минатата година и дека вкупно летал 809 часа. н.ц. http://
| | веќе видена | слични

Воен транспортен авион што превезувал 116 лица вчера исчезна во Мјанмар. Авионот летал од југот на земјата кон градот Јангон, а со него е загубена комуникацијата додека го прелетувал Андаманско Море, на околу 30 километри западно од градот Давеи, соопшти мјанмарската армија.Извори за АФП велат дека во транспортниот авион од кинеско производство имало 11 члена на екипажот и 105 патници, главно членови на семејства на припадници на армијата. Мјанмарската војска веднаш испратила авиони и бродови да го лоцираат леталото и евентуално да спасат преживеани лица.
| | веќе видена | слични

Останато

Денес времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи, кои во западните делови ќе бидат претежно од снег. Во попладневните часови врнежите ќе преминуваат ...
сите 250 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 254 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 277 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 55 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 115 | | | веќе видена

Албански медиуми кои се повикуваат на полициски извори тврдат дека поранешниот премиер Никола Груевски во Албанија влегол нелегално и тоа во близина на ...
сите 200 | | | веќе видена

„Предлог Буџетот за 2019 година изготвен од Владата предводена од СДСМ, обезбедува социјална праведност, повеќе пари кај граѓаните и поголема помош за секое ...
сите 230 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИМАЛО И ДЕЦА: Тела и делови од исчезнатиот воен авион се пронајдени во Андаманското Море (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: