Гледачите ја нападнаа водителката: „Нозете ти се неподносливи, немој да носиш здолништа“ - таа им возврати

2 копии

Кога сте јавна личност, ќе морате да се навикнете на повремени критики. Но, Џенис Дин, водителка на Фокс телевизија, одлучува повеќе да не молчи за критиките кои често ги добива од гледачите. Кога сте јавна личност, ќе морате да се навикнете на повремени критики. Но, Џенис Дин, водителка на Фокс телевизија, одлучува повеќе да не молчи за критиките кои често ги добива од гледачите.Капката која ја прели чашата беше овој коментар:-Џени, те молам немој повеќе да си дозволуваш луѓето од Фокс да те облекуваат во здолништа, Нималку не ти прилга. Таа фризура од осумдесеттите е некако во ред, но твоите нозе се неподносливи за гледање кога и да се појавиш на екран - ѝ порачала една жена.Водителката одлучила на ова јавно да одговори:-Здраво Џоен,Фокс не ме облекува, сама ја одбирам својата гардероба. Жал ми е што не ти се допаѓаат моите нозе, но јас сум благодарна за нив, тоа значи дека имам со што да се движам. Свесна сум дека не изгледам како типична водителка од екраните - носам конфекциски број 40 и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Секој работен ден на телевизија Сител, љубителите на готвењето и вкусната храна, имаат можност да ги гледаат брзите и вешти шефови Марк и Никола, предводени од домаќинката, водителката Александра Илиевска. Оваа шармантна тројка секојдневно ги релаксира гледачите, а веќе трета сезона само повеќе го наголемуваат рејтингот на гледаност и имаат нова публика, од најмали, па се до пензионери. Ако Марк и Никола се покажуваат во својата маестралност во кујната, Александра е тука за да ги претстави гостите, да најви што ќе се приготвува, но и да покаже каква модна комбинација има на себе. Во една од поновите емисии, таа се појави во широко бохо фустанче со цветни детали, од кое Марк помисли дека нешто се крие во нејзиното стомаче. Кога тој го спомена тоа, Александра веднаш негираше дека е во блажена состојба, но дека моделот на фустанчето може да го носат бремени, како и сите оние дами кои обожаваат таков стил. Вистина или не, Марк ја начна темата, па можеби наскоро и фустанчето навистина ќе го полни стомачето на ...
| | веќе видена | слични

Александра Илиевска, водителката на телевизиското шоу „Брза кујна“, негира дека е бремена. Во најновата емисија од шоуто што се емитува секој ден таа беше облечена во широко цветно бохо фустанче, па шефот Марк ја праша дали е бремена. Популарната водителка веднаш негираше дека е бремена, туку искакна дека таков впечаток се добива само поради моделот на фустанчето што го носи. Александра е во брак од 2016 година. Нејзиниот сопруг се вика Александар.
| | веќе видена | слични

Водителката Милена Антовска објави фотографија направена во 2009 година, кога за првпат застанала перд камера и се појавила на телевизија како водител. Облечена во розов капут и баретка. водителката и тогаш била шик, но денес изгледа многу пософистицирано. „2009… е, ова е моето прво застанување пред камера… Божеее колку изгубено изгледам, хаххаха, ама оправдано. Знам дека беше првиот пролетен ден и дека заврна снег, а најмногу се сеќавам на тоа дека имав трема и се тресев како никогаш дотогаш. Убави времиња“, напиша Милена.
| | веќе видена | слични
2 копии

ТВ водителката Милена Антовска уште неколку месеци ќе остане дома од своето породулно отсуство, за да и ја даде комплетната мајчинска грижа на својата малечка принцеза Лана Марија. Неодамна таа се врати на своето работно место и застана пред камерите заедно со своите колеги од утринската програма на Канал 5 телевизија, но само како гостинка за да ги раскаже своите мајчински искуства и оние во бракот. Деновиве шармантната водителка ја фати носталгија по едно подалечно време, односно 2009 година кога за првпат застана пред камера и ја започна својата водителска кариера. Облечена во розово капутче и баретка во истата нијанса, Милена го отпочна своето работно медиумско патешествие кое го опиша вака: 2009-та…ееее ова е моето прво застанување пред камера…Божеее колку изгубено изгледам хаххаха, ама оправдано:) Знам дека беше првиот пролетен ден и дека заврна снег, а најмногу се сеќавам на тоа дека имав трема и се тресев како никогаш дотогаш. Убави времиња, напиша водителката. Велат дека ако еднаш застанеш пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминаа околу пет месеци откако ТВ водителката Милена Антовска се реализираше како мајка и на свет ја донесе својата принцеза Лана Марија. Изминатиот период мама Милена само дискретно го покажа своето бебенце, но сега дојде време кога одлучи на сите да им ја открие својата наследничка. Убавото сончево време Милена го искористи за прошетка на Лана Марија во бебешката количка низ центарот на Скопје, а притоа не пропушти да го овековечи моментот. Фотографијата ја објави на социјалните мрежи, а во фокус се издвои преслаткото бебенце кое ѕирка со очињата под зимската облека. Инаку, на Милена и остануваат уште неколку месеци од породилното отсуство за повторно да им се врати на гледачите и колегите од утринската емисија на Канал 5 телевизија.
| | веќе видена | слични

ТВ-водителката Милена Антовска пред пет месеци стана мајка на Лана Марија. Таа ужива во мајчинството и времето поминато со својата ќерка. Милена го искористи сончевиот викенд да се прошета со Лана Марија низ центарот на Скопје, па објави неколку фотографии од прошетката. Популарната водителка полека се подготвува да се врати на работа. Дека им е омилена на гледачите, кажува фактот што многу често гледачите на „Канал 5“ кога се јавуваат во утринската емисија ги прашуваат колегите на Милена кога таа ќе се врати на работа.
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 241 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 161 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 271 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 196 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 138 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 302 | | | веќе видена

Евро-Атлантскиот Совет на Македонија на својата интернет страница објави интерактивна мапа преку која може да се следи кои земји членки на НАТО го ратификуваа ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гледачите ја нападнаа водителката: „Нозете ти се неподносливи, немој да носиш здолништа“ - таа им возврати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: