Водечки конзервативни пратеници одново ќе гласаат против Договорот за Брегзит


5 копии

Повеќемина истакнати пратеници од редовите на Конзервативната партија на британската премиерка Тереза Меј, најавија дека и по четврти пат нема да го поддржат ...
| | веќе видена | слични

Функционерите на Конзервативната партија на биртанската премиерка, Тереза Меј, нема да гласаат за нејзиниот договор за излез на Велика Британија од Европската ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Британската премиерка Тереза Меј на почетокот на јуни повторно ќе се обиде да обезбеди поддршка од Парламентот за договорот за излез од Европската унија, ...
| | веќе видена | слични

Британската премиерка Тереза Меј повторно следниот месец ќе се обиде да го добие одобрувањето од пратениците за излегувањето на Обединетото Кралство од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британската премиерка Тереза Меј изјавила денес дека ќе поднесе оставка пред наредната фаза преговори за Брезит, а иако не го објавила датумот кога ќе замине ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии

Британската Конзервативна партија на премиерката Тереза Меј е на петто место според анкета пред изборите за Европарламентот на 23 мај. Во анкетата на ЈуГов по ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Британската премиерка Тереза Меј му го честиташе на Стево Пендаровски преземањето на должноста претседател на Република Сееверна Македонија. – Честитки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска сончево со мала до умерена облачност и топло. Ќе дува слаб до умерен западен ветер, особено изразен во западните делови. Попладне во ...
сите 251 | | | веќе видена

Лидерот на десничарската партија и досегашен вицеканцелар, Хајнц Кристијан Штрахе поднел тужба против три лица, откако падна во замка со снимениот разговор на ...
сите 217 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател Стево Пендаровски, неговата сопруга и синот се уште живеат во станот во скопската населба Автокоманда, бидејќи „Вила Македонија“ не е ...
сите 228 | | | веќе видена

Данкан Лоренс, холандскиот претставник на овогодишната „Евровизија“, допрел до срцата на милионите луѓе што го следат овој натпревар и иако многумина ја ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водечки конзервативни пратеници одново ќе гласаат против Договорот за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: