Водечки конзервативни пратеници одново ќе гласаат против Договорот за Брегзит


5 копии

Повеќемина истакнати пратеници од редовите на Конзервативната партија на британската премиерка Тереза Меј, најавија дека и по четврти пат нема да го поддржат ...
| | веќе видена | слични

Функционерите на Конзервативната партија на биртанската премиерка, Тереза Меј, нема да гласаат за нејзиниот договор за излез на Велика Британија од Европската ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Британската премиерка Тереза Меј на почетокот на јуни повторно ќе се обиде да обезбеди поддршка од Парламентот за договорот за излез од Европската унија, ...
| | веќе видена | слични

Британската премиерка Тереза Меј повторно следниот месец ќе се обиде да го добие одобрувањето од пратениците за излегувањето на Обединетото Кралство од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британската премиерка Тереза Меј изјавила денес дека ќе поднесе оставка пред наредната фаза преговори за Брезит, а иако не го објавила датумот кога ќе замине ...
| | веќе видена | слични
12 копии
4 копии

Британската Конзервативна партија на премиерката Тереза Меј е на петто место според анкета пред изборите за Европарламентот на 23 мај. Во анкетата на ЈуГов по ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Британската премиерка Тереза Меј му го честиташе на Стево Пендаровски преземањето на должноста претседател на Република Сееверна Македонија. – Честитки за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 405 | | | веќе видена

Павле Богоевски веќе нема кредибилитет да ги претставува граѓаните во Собранието на Република Македонија и заради тоа мора да си поднесе неотповиклива оставка, ...
сите 288 | | | веќе видена

Полека но сигурно летото ни доаѓа а тоа може да се забележи по поизразениот топол бран кој кај нас ќе стигне од овој викенд па и во текот на следната недела и ...
сите 209 | | | веќе видена

Именувањето на Еролд Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање се смета за силна „шлаканица” од страна на претседателот Стево Пендаровски за ДУИ, велат ...
сите 260 | | | веќе видена

Македонската евровизиска претставничка Тамара Тодевска изјави дека би било погрешно доколку наместо Евровизија, оваа година парите биле потрошени на амбулантни ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Водечки конзервативни пратеници одново ќе гласаат против Договорот за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: