Во Триполи бомбардирана разузнавачката служба

Неколку експлозии ја потресоа либиската престолнина Tриполи над која можат да се видат облаци од густ чад, јави либиската државна телевизија. Телевизијата пренесе дека авионите на НАТО го бомбардирале Триполи но не ги кажаа деталите. Експлозии го тресеа Триполи во еден часот по полноќ, ден откако НАТО го бомбардираше воениот команден центар во овој град. Очевидец за Ројтерс рече дека во нападите на НАТО утринава, авионите ја бомбардирале зградата на разузнавачката служба на Либија, првпат откако почнаа воздушните напади врз Либија во март годинава. Либиската државна телевизија јави дека авионите на НАТО вчера бомбардирале цивилни и воени цели при што се ранети повеќе лица.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 212 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска, кандидатката за Претседател на Република Северна Македонија, на својот ФБ профил објави фотографија на која е со првиот ...
сите 162 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Триполи бомбардирана разузнавачката служба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: