Тешка сообраќајна незгода во Македонија-уште еден млад живот згасна кај Велешта (Фото)

На сообраќајниот правец Струга-Дебар, во близина на Велешта вчера се случила тешка сообраќајна незгода во која животот го загуби возачот на “Голф 4″. До незгодата дошло кога Голфот удрел во задната страна на камион паркиран покрај коловозот. Од повредите момчето подлегнало во болницата “Св.Еразмо” во Охрид Фото: www.strugalajm.com
| | веќе видена | слични
2 копии

Едно лице го загуби животот во тешка сообраќајна незгода што во 22 часот и 30 минути по полноќ се случи на регионалниот пат Струга –Дебар кај Велешта. До несреќата дошло кога 20 годишникот управувајќи патничко моторно возило „Голф“со предниот дел директно удрил во задната лева страна на полуприколка од товарно моторно возило „Сканија“ кое било запрено на регионалниот пат. Веднаш бил пренесен во болницата за ортопедија и трауматологија но по пат им подлегнал на повредите. Додека момчето кое вчера беше задржано на интензивна нега повредено во сообраќајката кај Кичево денеска во тешка состојба е префрлено во Клиничкиот центар во Скопје на понатамошно лекување. Од охридската полиција велат дека бројот на сообраќајни незгоди рапидно е зголемен, според анализите едни од основните причини се непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и преголемата брзина. Инаку денеска е ден на жалоста во Кичево, поради трагичното загинување на трите млади момчиња, во сообраќајна незгода. Нина Аритоновска
| | веќе видена | слични
6 копии

20-годишно момче го загуби животот во тешката сообраќајна незгода што се случи синоќа во 22 часот и 30 минути на регионалниот пат Охрид-Дебар во близина на струшкото село Велешта.Ресул К. од Велешта им подлегнал на повредите додека со возило на брза помош бил превезуван од Општата болница во Струга кон болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.- Сообраќајната незгода се случила во момент кога сега починатиот управувајќи патничко моторно возило марка „Голф“ со струшки регистарски таблици, со предниот дел директно удрил во задната лева страна на полуприколка од товарно моторно возило марка „Сканија“ кое било запрено на регионалниот пат, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.
| | веќе видена | слични

Дваесетгодишното момче кое во четвртокот вечер беше тешко повредено во сообраќајна несреќа во близина на струшкото село Велешта, починало во охридската болница „Св.Еразмо“.Според првичните информации, несреќата се случила откако момчето со голема брзина удрило со автомобилот што го управувало во камион паркиран во близина на коловозот.Полицијата изврши истрага на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

Според првичните информации, несреќата се случила откако момчето со голема брзина удрило со автомобилот што го управувало во камион паркиран во близина на коловозот. Полицијата изврши истрага на местото на настанот.
| | веќе видена | слични

Ресул К. (20) од Велешта им подлегнал на повредите додека со возило на брза помош бил превезуван од општата болница во Струга кон болницата „Св.Еразмо“ во Охрид. Сообраќајната незгода се случила кога сега починатиот управувајќи автомобил „фолксваген голф“ со струшки регистарски таблички, со предниот дел директно удрил во задната лева страна паркиран шлепер. Како што напоменува СВР Охрид, несреќата се случила поради неприлагодена брзина. Увид извршиле дежурен истражен судија и заменик јавен обвинител, како и полициски екипи од полициската станица за безбедност во патниот сообраќај од Струга.
| | веќе видена | слични

Загина 20-годишно момче во тешка сообраќајна несреќа што се случи доцна синоќа на регионалниот пат Дебар – Струга кај селото Велешта, соопштија од СВР Охрид. Расул К. директно удрил со автомобил „голф 4“ во задната страна на камион кој бил паркиран во близина на коловозот. Повредениот им подлегнал на повредите додека со возило на Брза помош бил превезуван од општата болница во Струга кон болницата „Св. Еразмо“ во Охрид. Според информациите на полицијата, причина за сообраќајката е неприспособена брзина на условите на патот.
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 185 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 202 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тешка сообраќајна незгода во Македонија-уште еден млад живот згасна кај Велешта (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: