Во случајот „Сопот“ се прекршени човековите слободи и права

2 копии

Од изнесените факти и докази Постојана анкетна комисија за заштита на слободите и правата на граѓанинот е на мислење дека во постапките преземени од надлежните ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО-ДПМНЕ и денеска излезе со нови пораки со кои тврди дека се правело „црн“ список на сопственици на возила со конкретно запишани регистерски броеви за ...
сите 183 | | | веќе видена

Премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во вечерашното гостување на ТВ Сител повтори дека доколку кандидатот на СДСМ во Скопје, актуелниот градоначалник ...
сите 228 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
сите 448 | | | веќе видена

И како поминува времето до денот на гласање притисоците, пропагандната машинерија на власта, обидите за поткуп на вашиот глас се засилуваат. И тоа го прават не ...
сите 380 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 324 | | | веќе видена

Соединетите Држави наскоро ќе ги отворат своите воздушни граници за целосно вакцинирани странски посетители кои имаат една од трите одобрени вакцини за ...
сите 439 | | | веќе видена

Вечерва, голем број на истакнати членови на Социјалдемократскиот сојуз, како и дел од основачите на СДСМ Куманово Страшко Илиевски, Младен Славковски Маџо и ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во случајот „Сопот“ се прекршени човековите слободи и права

Од:
До кого (е-маил):
Порака: