ВНИМАВАЈТЕ: За крадење песок од плажа во оваа земја се добива казна од 3.000 евра

2 копии

Ако летово решивте да одите на одмор на Сардинија, во никој случај немојте да пробате да земете малку златен песок за спомен бидејќи таму владее закон кој ги ...
| | веќе видена | слични

Одењето на плажа со миленик некогаш може да биде многу забавно, но постојано треба да бидете внимателни за да не дојде до неочекувани казни. Ако летово ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

И покрај бројните предупредувања, туристите и натаму ја посетуваат „забранетата“ Црвена плажа на Санторини. Седат, се сончаат, пливаат како да нема опасност од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 205 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВНИМАВАЈТЕ: За крадење песок од плажа во оваа земја се добива казна од 3.000 евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: