ВНИМАВАЈТЕ! ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ОТСТРАНУВА РЕГИСТЕРСКИ ТАБЛИЧКИ: Ќе ги добиете по три месеци и платена кaзна!

5 копии

Грчката полиција симнува таблички од непpописно паркираните автомобили. Можете да ги добиете после три месеци и платена казна! Внимавајте- сведочи Миле ...
| | веќе видена | слични

Општина Крушево ќе има сопствени регистарски ознаки KS и истите ќе бидат на таблите од возилата, обзнани градоначалникот на Општина Крушево, Томе Христовски. – ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 151 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 90 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп во интервју за „Тајм“ изјави дека би размислил за употреба на воена сила против Иран, за да го спречи да се снабди со ...
сите 172 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 98 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВНИМАВАЈТЕ! ГРЧКАТА ПОЛИЦИЈА ОТСТРАНУВА РЕГИСТЕРСКИ ТАБЛИЧКИ: Ќе ги добиете по три месеци и платена кaзна!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: