Засадено дрво на човекови права на местото на Ќосето

Градоначалникот Петре Шилегов, заедно со заменик министерот за надворешни работи на Германија, Михаил Рот и германскиот амбасадор во Скопје, Томас Герберих, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На местото каде беше поставен споменикот на Андон Лазов Јанев - Ќосето е засадено дрво гинко како симбол на човековите права. До него ќе биде поставена плоча ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 374 | | | веќе видена

Традиционалното обележување на Богојавление и пливање за светиот крст беше одржано и во Земун а токму таму крстот го извади Јована Лепосавиќ, 18 годишна ...
сите 151 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 102 | | | веќе видена

Познатата српска пејачка, Јелена Карлеуша, има богато искуство кога се работи за изборот на мажи. 41 годишната турбо-фолк ѕвезда често ги менуваше партнерите. ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засадено дрво на човекови права на местото на Ќосето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: