Новото судење меѓу Карлеуша и Цеца било закажано за денес: Нема да верувате што се случило таму


Денеска на судот во Белград било закажано рочиштето меѓу Цеца Ражњатовиќ и Јелена Карлеуша. Како што добро знаете, Цеца против Јелена поднесе тужба поради изјавата која ја дала за неа во медиумите и на социјалните мрежи. Ни Јелена ни Цеца денеска не се појавиле на судотиот, па рочиштето се одложи за март наредната година. Потсетуваме, тие две пред месец дена се сретнале во судот и тогаш дошло до жестока пресметка меѓу нив две.
| | веќе видена | слични

Произведувачот на автомобили Шкода неодамна го претстави новиот модел Фабија и во рамки на тоа направи маркетинг кампања која едноставно е генијална. На видеото во прилог ќе видите сина Фабија паркирана на улица. Се` што треба да направите е внимателно да гледате во автомобилот, а на крајот од видеото ќе дознаете што всушност се случило…
| | веќе видена | слични

Живееме во време кога луѓето се подготвени да направат било што за да „фатат“ и снимат што подобра и поневеројатна сцена за да ја постават на социјалните мрежи. Меѓутоа, ова семејство за малку ќе настрадало додека снимало таква сцена. Погледнете…
| | веќе видена | слични
2 копии

Мажи, сончајте се! Иако овој совет ќе ви звучи потполно банално, ако не сакате никогаш да потфрлите во кревет, неопходно е секој ден да шетате дваесетина минути и да ги изложите барем рацете и лицето на дневна светлина. Најновото италијанско истражување покажува дека ниското ниво на сончевиот витамин, витаминот Д, може значително да го зголеми ризикот од еректилна дисфункција. Истражувачите тестирале 143 мажи со различен степен на проблем со потенцијата и откриле дека половина од нив имаат недостиг на витамин Д, а дека дури секој петти имал доволно ниво на овој витамин. Недостигот на витаминот Д може да поттикне производство на супероксидни јони, кои го оштетуваат азот-диоксидот, молекул кој помага крвните садови исправно да функционираат.
| | веќе видена | слични

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 170 | | | веќе видена

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија ги поздрави ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новото судење меѓу Карлеуша и Цеца било закажано за денес: Нема да верувате што се случило таму

Од:
До кого (е-маил):
Порака: