Реконструираната „Партизанска“ ќе почека за асфалтирањето

На колку работи од вашето детство можете да се сетите? Дали се сеќавате на новогодишниот подарок од 1985 или во вашите мисли повеќе се сеќавате на домашната ...
| | веќе видена | слични

Ако сте родени во овој знак или барем познавате некого, ќе се сложите дека ова се нивните значајни карактеристики. Ова се 10 факти кои треба да ги знаеме за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Уреден е нов „зелен коридор“ долж булеварот „8 Септември“, на потегот меѓу булеварите „Партизански одреди“ и „Митрополит Теодосиј Гологанов“. Зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични

Бесплатните WiFi мрежи може да бидат одлична солуција ако сакате да заштедите на месечната количина на интернет, но треба да бидете внимателни, голем број од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судечкиот совет за барањето за иземање на Јанева цени дека не може да претставува пречка за процесот, поради самостојноста на СЈО утврдено со посебен закон, ...
сите 852 | | | веќе видена

Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа ...
сите 420 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 147 | | | веќе видена

Случајот „Рекет" ја разоткри најголемата криминална мрежа во Македонија, каде што се вмешани врвот на Владата, пратеници, министри, обвинители, исто така и ...
сите 367 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 128 | | | веќе видена

Досега има само еден пријавен случај со отстрелана дива свиња откако пред две недели Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство донесе решение ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реконструираната „Партизанска“ ќе почека за асфалтирањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: