Ви недостасува снегот? Одиме на Гугл

Ако толку ви недостасува снегот оваа 2011/12 сезона, не грижете се, тука е Гугл да ви помогне со еден мал „временски“ експеримент. Се што треба да направите е да „прогуглате“:let it snow, а потоа да се опуштите со кафе или топло чоколадо да ги гледате ефектите од експериментот. Оставете малку „да натрупа“, а потоа со левиот клик на маусот можете да си цртате како со прст на замаглен прозорец. Ако ве мрзи, еве ние ќе прогугламе за вас...
| | веќе видена | слични

Ќе ги видите резултатите на пребарувањето кои и ги очекувавте, како на пример видео од Дин Мартин кој ја пее истоимената песна, но ќе видите дека врне снег. Снегот ќе почне да паѓа насекаде, па со маусот можете да кликате и да „цртате” по страницата. Со клик на „Defтоst” ќе ви се исчистат резултатите на пребарувањето, но снегот и понатаму ќе паѓа. Уживајте во снегот кој сеуште не паднал во Скопје.
| | веќе видена | слични
3 копии

Напишете „Let it snow“ на Гугл и вашиот екран ќе го покрие снег, како што тоа многу често го прави компанијата Гугл, која за посебни прилики прави изненадување за корисниците на овој броусер. Доколу на Гугл напишете „Let it snow“ на вашиот екран ќе видите снегулки кои постепено ќе ги прекире резултатите од пребарувањето. Со левиот клик на компјутерското глувче и поместување на курсерот по екранот можете да го „исчистите“ снегот, а со кликнување на опцијата „Дефрост“ целосно ќе го отстраните.
| | веќе видена | слични

Бидејќи Google знае се, најверојатно веќе му е јасно дека ние, овде во Македонија, со нетрпение го очекуваме првиот снег. Затоа, најпознатиот интернет пребарувач ни овозможи, барем визуелно да го почувствуваме, доколку во полето за пребарување го побараме тоа. Let it snow е се што треба да напишете во search bar-от и на вашиот монитор ќе започнат да паѓаат прекрасни снегулки. Метеоролозите снегот го најавија за денеска, но со оглед на тоа што ова им е веќе петта најава зимава, а досега, снег имаше само на планините, дозовлете си мало виртуелно уживање. Кога ќе ви се насобере „снег“ на мониторот, кликнете на десното копче, и потоа со глувчето избриште го од онаму каде што сакате да читате. Доколку сакате целсоно да го снема, одете на опцијата Defrost
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 377 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 809 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ви недостасува снегот? Одиме на Гугл

Од:
До кого (е-маил):
Порака: