Вмровците масовно се враќаат кај Љубчо

Додека Обединети за Македонија го краде обичното членство на ВМРО-ДПМНЕ, ВМРО-Народна партија, како што неофицијално дознава „Шпиц“ од високи партиски извори, ќе преземе петнаесетина вмровски советници во општини низ цела држава, а не се исклучува и двајца градоначалници од владејачката коалиција да го облечат партискиот дрес на „народњаците“. Во пресрет на следните парламентарни избори, кои, според сите навестувања ќе се одржат пред редовниот термин во средината на 2012 година, поголема група членови на најголемата владејачка партија - ВМРО- ДПМНЕ, ќе преминат во ВМРО-Народна партија (ВМРО-НП). Како што дознава „Шпиц“ од проверени партиски извори, петнаесетина вмровски советници во општини низ цела држава постигнале начелен договор со локалните партиски структури на „народњаците“, а тројца од една рурална источномакедонска општина уште викендов треба да потпишат официјални пристапници кон ВМРО-НП. Главно, објаснува еден од нашите извори, станува збор за постари активисти на ВМРО-ДПМНЕ, кои се ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 251 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 289 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 30 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 230 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вмровците масовно се враќаат кај Љубчо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: