Одговорот, а не прашањето е најважно на референдумот


Референдумското прашање или барањето за амнестија е причината поради која партиските лидери не постигнаа договор на последната средба? Премиерот Зоран Заев ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Заев и СДСМ ја туркаат државата во уште поголема криза со несогледливи последици. Власта одлучи со насилничко однесување да распише референдум за договорот со ...
| | веќе видена | слични

Собранието неделава, без присуство на опозициската ВМРО-ДПМНЕ го распиша консултативниот референдум, чие прашање е: „Дали сте за влез во ЕУ и НАТО со прифаќање ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски нема да оди на прославата на државниот празник Илинден во Крушево, туку за празникот ќе присуствува на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Бледите и стерилни прес-конференции на Заев не може да ја покријат трагедијата што и се случува на Република Македонија изминатите 14-тина месеци, вели Игор ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Граѓаните ќе го имаат последниот збор за иднината на Македонија. Премиерот Заев ги повика на 30 септември масовно да излезат на референдумот и да кажат да за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 149 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 14 | | | веќе видена

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 105 | | | веќе видена

Тетовскиот театар вечер од 20 часот во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“ ќе ја има својата прва премиера во 2019 година – политичката драма „Изгубено ...
сите 51 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски е оптимист дека германскиот Бундестаг ќе донесе позитивна одлука во септември и оти потоа ќе се чека на формална одлука на ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одговорот, а не прашањето е најважно на референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: