ВМРО-ДПМНЕ: Правда нема за Никола Саздовски и неговото семејство


4 копии

СДСМ загази во криминал и сите манипулации околу референдумот и партиските преговори се само обид да се покрие грабежот што се одвива во моментов, смета ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Доколку договорот со Грција беше навистина добар и го гарантираше македонскиот идентитет, Зоран Заев немаше да се двоуми и ќе го ставеше истиот на референдум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лажењето и манипулациите се препознатливи за СДСМ и нивниот лидер Зоран Заев. Нема една реченица која СДСМ ќе ја каже, а која не е класична лага. Впрочем тие ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ велат дека доколку договорот со Грција е навистина добар и го гарантира македонскиот идентитет, тогаш, како што оценуваат, Зоран ...
| | веќе видена | слични

Доколку договорот беше историски успех за Македонија, Зоран Заев немаше да има дилеми да ги додава во референдумското прашање и ЕУ и НАТО, злоупотребувајќи ја ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО ДПМНЕ во денешното соопштение уште еднаш потсетува на нивниот став дека Договорот за решение на спорот со Грција е штетен за државните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ја истакна конфузноста во ставовите на Владата на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и нивните семејства се жртви на политички прогон, терор и одмазда. Решението со кое што им се изрекува притвор на Јанакиески ...
сите 235 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 289 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 218 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 276 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 74 | | | веќе видена

Избеганиот Никола Груевски е во Унгарија каде што побара азил, а таму стигнал преку Црна Гора. Територијата на Црна Гора ја напуштил истиот ден преку ...
сите 312 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска одржа прес-конференција заедно со заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, на која ги презентираа главните аспекти на ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Правда нема за Никола Саздовски и неговото семејство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: