Заев си дегустираше вино со Харадинај, а не најде време да му каже за екстрадиција на убијците од Смилковско


2 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај на семејствата на терористите дојдени од Косово во Диво Насеље им додели финансиска помош, а косовските правосудни органи одлучија да не и ги екстрадираат на Македонија Алил Демири и Африм Исмаиловиќ, осудени на доживотна казна затвор за масакрот кај Смилковско езеро, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ. „Зоран Заев на семејствата на брутално егзекутираните момчиња на Велики четврток им ја вети вистината, а сега ги крие информациите со кого од неговата коалиција контактирале убијците. Заев додека го дегустираше своето вино во опуштена атмосфера со Харадинај, ниту еднаш не помисли на семејствата на жртвите од случајот Монструм и не се обиде да го искористи својот авторитет кај неговиот колега Харадинај за екстрадиција на убијците во бегство Демири и Исмаиловиќ. Заев продолжува со нечовечкото однесување и поигрување со судбините на семејствата на свирепо убиените деца кај Смилковското езеро. Со месеци и тој бесрамно ги лажеше и манипулираше семејствата на жртвите на масакарот. СДСМ и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Зоран Заев и криминалниот картел кој го води ја спроведуваат Тиранската платформа на сметка на правото и правната држава, велат во соопштение од опозициската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Зоран Заев и криминалниот картел кој го води ја спроведуваат Тиранската платформа на сметка на правото и правната држава. Од таму ...
| | веќе видена | слични

Заев заборави сѐ што им кажуваше на родителите на децата убиени кај Смилковско, дали коалицијата со ДУИ е причина за тоа?, прашуваат во саботата од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Зоран Заев и криминалниот картел кој го води, да запрат со морбидната кампања во случајот со свирепото убиство кај Смилковско езеро. Заев тврдеше дека ја знае ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Oсудените Алил Демири и Африм Исмаиловиќ имаат доживотни казни за грозоморната ликвидација на петте момчиња кај Смилковско Езеро, а власта не презема ништо за ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на денешната прес-конференција на Александар Нацев од ВМРО ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ партијата чиишто главни одлики на делување се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Француската полиција и истражувачите уште не знаат како точно избил пожарот кој во понеделникот ја зафати катедралата Нотр Дам во Париз. Меѓутоа, после ...
сите 259 | | | веќе видена

По официјалните изборни резултати од првиот круг на претседателските избори од земјава, грчките медиуми најмногу акцент ставаат врз малиот процент на излезност ...
сите 259 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 205 | | | веќе видена

Одборот за одбрана на Џулијан Асанж ќе организира јавен состанок во Лондон на 26 април за да добие поддршка за основачот на „Викиликс“ и да испрати силна ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев си дегустираше вино со Харадинај, а не најде време да му каже за екстрадиција на убијците од Смилковско

Од:
До кого (е-маил):
Порака: